Aa
سرویس های کاربردی
پیوندهای مفید
سامانه تدارکات الکترونیکی دولت اتوماسیون اداری فیش حقوقی چت آنلاین
نشریه خیرین مدرسه ساز
نشریه خیرین مدرسه ساز
نشریه روابط عمومی
نشریه روابط عمومی
آمار بازدید سایت
بازدید امروز:
86
بازدید هفته:
7627
بازدید ماه:
7414
بازدید کل:
274267
اخبار سایت
مدیرکل نوسازی مدارس گیلان عنوان نمود: تقویت و توسعه فضاهای آموزشی برای پرورش سرمایه‌های انسانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان؛ مهندس علی دقیق مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان روز پنجشنبه 17 خردادماه 1403در بیست و ششمین جشنواره‌ی خیّرین مدرسه‌ساز استان گیلان در ابتداء ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت رئیس جمهور دولت مردمی و تیم همراه، بیان داشت: مسیر خدمت شهید آیت‌الله رئیسی باید با قدرت و افتخار ادامه یابد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره جناب آقای دکتر حافظی بنیانگذار جامعه خیرین مدرسه ساز کشور بیان داشت: مرحوم حافظی در سال ۱۳۷۸ نهالی را کاشتند که امروز این نهال به درختی تنومند و پربرکت تبدیل شده است.

دقیق با اشاره به روند برگزاری جشنواره های خیرین مدرسه ساز در 4 سال اخیر اظهار داشت: جشنواره‌های استانی در ۴ سال گذشته به واسطه بیماری همه گیر کرونا و رعایت شیوه نامه‌های ابلاغی دولت به صورت محدود در سالن غدیر استانداری برگزار شد.

 وی با اشاره به تاکید ریاست محترم سازمان و نگاه ویژه رئیس جمهور شهید به خیرین مدرسه ساز، اذعان داشت: امسال بنا داشتیم بیست و ششمین جشنواره را باشکوهتر از گذشته در تاریخ 10 خرداد برگزار کنیم که با توجه به شهادت شهدای خدمت تصمیم بر این شد جشنواره با یک هفته تاخیر و با حفظ حرمت این روزهای اندوه بار برگزار شود.

مدیرکل نوسازی مدارس در ادامه با بیان اینکه جای هیچ تردیدی نیست که یکی از عوامل مهم پیشرفت یک کشور سرمایه‌های انسانی آن کشور هست، بیان داشت: بی‌شک اولویت برنامه‌های کشوری که دغدغه توسعه پایدار را دارند می‌بایست در راستای تقویت و توسعه فضاهای آموزشی برای پرورش سرمایه‌های انسانی خود باشد.

وی با پرداختن به نقش مهم خیرین مدرسه ساز در توسعه نظام آموزشی و فرهنگ کشور، بیان داشت: بر کسی پوشیده نیست که دولت به واسطه تحریم‌های ظالمانه در امر ساخت و ساز فضاهای آموزشی با مشکلاتی روبروست بر همین اساس یکی از اهداف اصلی سازمان استفاده از ظرفیت خیرین در ساخت فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی می‌باشد.

دقیق با اشاره به شعار سال؛ جهش تولید با مشارکت مردم، ابراز داشت: برگزاری بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در فضایی که با مشارکت خیری ارجمند احداث شده در همین راستا بوده است.

وی با اشاره به اقدامات سازمان نوسازی مدارس در جهت تحقق شعار سال بیان داشت: موفقیت 26 ساله سازمان نوسازی مدارس کشور در راستای عملیاتی نمودن ساخت فضاهای آموزشی با مشارکت خیرین تجربه کم نظیری از رشد تولید و ساخت فضای آموزشی با مشارکت مردم بوده که این تجربه می‌تواند الگویی مناسب برای سایر دستگاه‌های اجرایی جهت تحقق شعار سال باشد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان جذب و نگهداشت خیّرین مدرسه‌ساز را اولویت اصلی نوسازی مدارس عنوان نمود و اظهار داشت: حفظ خیرین گذشته و جذب خیرین جدید مورد تاکید ریاست محترم سازمان نوسازی مدارس کشور به بنده و سایر همکارانم در دیگر استان‌ها می‌باشد

وی با بیان اینکه به همت و پیگیری رئیس و مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز در ۶ سال گذشته ۷۰ درصد فضاهای آموزشی تحویل به آموزش و پرورش با مشارکت خیرین بوده، اظهار داشت: در سال 1402 اداره کل نوسازی مدارس استان 45 فضاهای آموزشی با 208 کلاس درس با زیربنای 25 هزار مترمربع را احداث نموده که از این تعداد 36 فضای آموزشی با مشارکت خیرین احداث شده است.

دقیق در خصوص محل برگزاری جشنواره اذعان داشت: برگزاری جشنواره استانی در پروژه خیری که در نوع خود بی نظیر است که برای اولین بار استان گیلان اقدام به برگزاری این رویداد فرهنگی در پروژه خیری نمود.

 وی ضمن تشکر از خیر ارجمند که آموزش و پرورش را برای عملیاتی نمودن نیت خیر خود انتخاب نمودند، تصریح نمود: کانون فرهنگی تربیتی زنده یاد محمد علی اکبری مقدم از پروژه های شاخص خیری استان گیلان است که با مشارکت خیّر ارجمند دکتر علی اوسط اکبری مقدم احداث و همزمان با برگزاری بیست و ششمین جشنواره خیّرین مدرسه ساز استان، افتتاح و به بهره برداری می رسد.

تعداد بازدید: 108 تاریخ و زمان ثبت: 1403/03/1717:45:37
پیام سال
سال ۱۴۰۳، سال «جهش تولید با مشارکت مردم» گرامی باد.
طرح آجر به آجر
ساماندهی مدارس کانکسی و سنگی
پیوند های تصویری
دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری اسلامی ایران وزارت آموزش و پرورش سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور استانداری گیلان اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان سازمام نظام مهندسی ساختمان گیلان دانشگاه گیلان داشگاه آزاد اسلامی واحد رشت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات پایگاه اطلاعات قراردادهای کشور سامانه سوت زنی
ارتباط با ما

نشانی: رشت خیابان سعدی پیچ سعدی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان

کدپستی:  4157679186
شماره تماس اداره کل:  01332120039-01332129283-01332129002-01332122898

شماره فاکس:01332123581

آخرین به‌روزرسانی: 1403/03/31
تمامی حقوق این تارنما متعلق به اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان می باشد